افزایش تقاضا برای طلای مذاب و سکه در بین مردم / پیش بینی قیمت طلا در هفته آینده


پیش بینی قیمت طلا تا پایان سال

اقتصاددان 24- میناسد حسینی: قیمت طلا و سکه در زمان انتشار این خبر همچنان در حال رکوردشکنی است و سکه وارد کانال 20 میلیونی شده است. این در حالی است که قیمت طلای 18 عیار به یک میلیون و 820 هزار تومان در هر گرم رسید و همچنان به رشد خود ادامه می دهد.

از اواسط آبان ماه جهش قیمت در بازار طلا و سکه به اوج خود رسید و با وجود اینکه همه انتظار داشتند قیمت ها در این بازارها کاهش پیدا کند، به نظر می رسد طلا و سکه در حال افزایش هستند و پس از 50 روز نوسان، همچنان رکورددار قیمت هستند. سودآوری در بازارها همانطور که آمار نشان می دهد، در ماه دسامبر، روبا سکه از نظر سودآوری در بازارهای مالی پیشتاز شد.

اما سوال اصلی این است که به گفته نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و سکه، آیا واقعا سکه و طلا سقوط می کند؟ برای پاسخ به این سوال به سراغ رئیس سابق اتحادیه طلا و سکه رفتیم.

انتظار طلای ارزان را نداشته باشید

رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران در این رابطه به خبرنگار اکوتان 24 گفت: شک نکنید تا زمانی که قیمت دلار در بازار غیررسمی کانال را بشکند، شاهد افزایش سریع قیمت طلا و طلا خواهیم بود. سکه ها

ابراهیم محمدولی

ابراهیم محمدولی خاطرنشان کرد: قیمت طلا در بازار داخلی به قیمت بین المللی و ارزش دلار بستگی دارد.

پشت صحنه جهش قیمت ها در بازار طلا و سکه

این کارشناس طلا و جواهر اظهار داشت: با جهش قیمت طلا و سکه، طبیعتا کسانی که پس انداز دارند یا جایی سرمایه گذاری کرده اند به بازار طلا و سکه می آیند تا از این نوسانات و این تقاضای خرید جدید استفاده کنند. طلای مذاب و سکه خواهد بود. مصنوعات طلایی همچنان در تقاضای ثابت هستند و طی دو ماه گذشته افزایشی در تقاضا نداشته اند.

حتما بخوانید:
انواع اسباب بازی های جدید برای مرد عنکبوتی

محمدولی ادامه داد : افزایش تقاضا باعث افزایش قیمت ها در بازار طلا و سکه می شود که اصلی ترین آن است. دلیل افزایش قیمت، نوسانات قیمت دلار است.

تقاضا برای نیم سکه و ربع سکه بیشتر از سکه تمام بهار آزادی است

رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به سوال اقتصاد 24 مبنی بر اینکه جهش قیمت در این بازار تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ وی گفت: تا زمانی که قیمت دلار ثبات نداشته باشد، قیمت طلا و سکه همچنان در حال افزایش است.


بیشتر بخوانید: محمد کشتی آرای: قیمت طلا در حال افزایش است


به گفته محمدولی، دلیل افزایش قیمت ربع سکه و نیم سکه نسبت به سکه تمام بهار، تقاضای مردم برای طرح های جدید و قدیم است.

تقاضای جدید وارد بازار طلا و سکه می شود

این کارشناس طلا و سکه گفت: دولت نیاز به کنترل نقدینگی و مدیریت بازار دارد زیرا در صورت افزایش شرایط و تقاضا، جهش قیمت طلا و سکه متوقف نخواهد شد.

محمدولی ادامه داد: همه چیز در بازار طلا و سکه مربوط به نرخ ارز است. اگر بازار ارز به روند صعودی خود ادامه دهد، شاهد کانال های طلایی جدید خواهیم بود. چیزی که ما را نگران می کند این است که هر روز به پایان سال نزدیک می شویم و تقاضای جدیدی در بازار ظاهر می شود. امیدواریم مسئولان اقتصادی کشور وارد بازار ارز و اقتصاد شوند تا کارگران این صنعت با آرامش به فعالیت بپردازند و مردم نگران آینده بازارها و قیمت ها نباشند.

دیدگاهتان را بنویسید