قوق گسترده است، و بنابراین، وکلا در زمینه های مختلفی تخصص دارند که احساس راحتی می کنند. اکثر مردم هنوز تفاوت بین شیوه های مختلف قانونی موجود را درک نمی کنند. چالش زمانی پیش می‌آید که مردم با مشکلاتی مواجه می‌شوند که نیاز به توجه یک وکیل دارند و نمی‌دانند به کجا مراجعه کنند. این مقاله با ذکر اجمالی انواع مختلف خدمات حقوقی رایج در دسترس، در صدد برگرداندن آن است. در زیر به انواع خدمات حقوقی می پردازیم.

حقوقی قانون تجارت

قانون تجارت تمام مسائلی را که در طول عملیات تجاری پیش می آید را پوشش می دهد. این ممکن است شامل افتتاح شعب جدید، شرکت های تابعه، ارتباط با سایر مشاغل و عموم مردم باشد. اکثر مشاغل به ویژه مشاغل شرکتی وکیل شخصی خود را دارند که کلیه امور حقوقی را که در شرکت ایجاد می شود انجام می دهد. این شامل مشاوره در مورد تمام موارد قانونی است. 

قانون کیفری

به جرایم طبق قانون اساسی کشور تحت این دسته رسیدگی می شود. افرادی که مرتکب قتل، سرقت و سایر جرایم می شوند می توانند وکیلی را برای دفاع از آنها در برابر تعقیب که توسط دادستان به دادگاه ارائه می شود انتخاب کنند. در واقع این جرایم به عنوان جنایت علیه دولت رسیدگی می شود. اکثر افراد خود را در این موقعیت ها می یابند و یک وکیل مجرب دفاع کیفری این کار را انجام می دهد.

قانون خانواده

حقوق خانواده شامل کلیه امور مربوط به روابط خانوادگی است. اغلب اوقات، خانواده ها مجبورند روزهای سخت و اختلاف نظرهایی را پشت سر بگذارند که توجه وکیل را می طلبد، و این شامل موارد زیر است:

طلاق – یک وکیل طلاق از طریق درخواست طلاق و تمام مراحل قانونی مربوطه راهنمایی می کند.

حضانت کودک – زوجی که از هم جدا می شوند به یک وکیل نیاز دارند تا آنها را طی مراحل قانونی تضمین حقوق حضانت کودک طی کند.

اشتراک اموال – اشتراک اموال که اغلب از طریق وصیت نامه انجام می شود نیز یک روند قانونی ظریف است و وکیل با تجربه این کار را انجام می دهد.

قانون صدمات شخصی

قانون جراحت حوادث در جاده و محل کار منجر به صدمات به افراد می شود. چنین مسائلی باید توسط وکلای مجرب آسیب های شخصی رسیدگی شود تا هر یک از طرفین به عدالتی که شایسته آن است برسند. در بیشتر موارد، جبران خسارت زمانی باعث اختلاف می شود که کارفرما یا افرادی که باعث حادثه شده اند سعی کنند از پرداخت مبلغ مورد نیاز خودداری کنند. یک وکیل عالی اطمینان می دهد که فرد به آنچه که لیاقتش را دارد می رسد.

انواع خدمات حقوقی فوق محبوب هستند اما لیست کاملی نیستند. خدمات حقوقی بیشتری وجود دارد و بازدید از اینترنت لیست بیشتری را ارائه می دهد.

مطالعه بیشتر:

http://ostanha.tabnak.ir/fa/news/1038871/دفتر-وکالت-چیست-گستره-خدمات-دفتر-وکالت

ایندکسر