تحلیل خبر: آیا ارزش دارد فصل MLS در ویروس کرونا وجود داشته باشد؟

[ad_1]

هر زمستان ، دون گاربر ، کمیسر MLS ، با خبرنگاران دیدار می کند تا وضعیت لیگ را خلاصه کند. در زمان های عادی ، آدرس بسیار صورتی است و ترکیبی از رنگین کمان و پروانه ها است.

این زمان های عادی نیست. اما کمیساریا به همین ترتیب فصل مثبت را رقم زد.

هفته گذشته گاربر گفت: “ما تنها لیگ در جهان هستیم كه حباب بازی می كنیم و با یك فصل منظم در بازارهای خود ادامه می دهیم و سپس پس از فصل را در بازارهای محلی خود پایان می دهیم.” “این یک تلاش خارق العاده و چشمگیر بود.”

شاید او کمی زودتر توپ فوتبال را به آن اضافه کرد ، زیرا دو روز بعد ما قیمت تمام این موارد را فهمیدیم وقتی باب فاوز ، مدیر اجرایی انجمن بازیکنان MLS ، گفت که تقریباً 20٪ بازیکنان لیگ در بعضی از فصل ها به ویروس کرونا آلوده شده است. این بیش از چهار برابر درصد ملی است.

و این قطعاً نتایج را در زمین تحریف کرده و تقریباً همه اتفاقات این فصل را یک ستاره بزرگ قرار داده است.

در نظر بگیرید که LAFC به دلیل ویروس کرونا ، چهار بازیکن مبتدی را از دست داده است – از جمله دیگو روسی ، بهترین گلزن لیگ – در حالی که کلمبوس کرو روز شنبه بدون هافبک های دارلینگتون ناگبه و پدرو سانتوس ، که بعد از قرنطینه شدن در قرنطینه بودند ، در فینال MLS بازی کرد. و دهم اعضای تیم فقط در مرحله پلی آف به ویروس آلوده می شوند.

به هر حال خدمه با پیروزی 3 بر صفر مقابل سیاتل ساندرز در مسابقه عنوان قهرمانی به پیروزی رسیدند و چالش برانگیزترین فصل تاریخ 25 ساله لیگ را به پایان بردند. اما آیا ارزش آن را داشت؟

شاید. به دلیل تمام خساراتی که MLS در این فصل متحمل شده است ، هزینه استراحت می توانست حتی بیشتر باشد.

گاربر گفت ، Leaguewide ، درآمد تقریباً 1 میلیارد دلاری در سال 2020 کاهش یافت ، و MLS را مجبور به کاهش تقریباً هر 5 کارمند خود کرد. بسیاری از تیم ها همین کار را کردند و اکثر کارگران ، از جمله کمیسر ، دستمزد را کاهش دادند.

MLS بیش از سایر لیگ های بزرگ ورزشی آمریکا به درآمد روز بازی اعتماد می کند و به دلیل اقدامات احتیاطی COVID-19 ، فقط تعداد معدودی از تیم ها توانسته اند حتی قبل از تعداد محدودی از تماشاگران بعد از مارس بازی کنند. در همان زمان ، طرفداران کمتری از خانه تماشا می کردند که منجر به افت در رتبه بندی منظم تلویزیون شد.

COVID همچنین لیگ را مجبور کرد تا برنامه را از 34 به 23 فصل منظم گروه بندی شده جغرافیایی کاهش دهد ، کمترین حد در تاریخ. تقریباً یک سوم از 26 تیم پس از لغو هفت بازی به دلیل شیوع ویروس ، آنقدر بازی نکردند.

گاربر با مسلح کردن اتحادیه برای مذاکره مجدد در مورد قرارداد جمعی چهار ماهه خود قبل از بازگشت به بازی در تابستان ، به بازماندگان کمک کرد و خود را از حسن نیت سخت گیرانه ای که با بازیکنان ساخته بود محروم کرد. اگر لیگ اصرار به شروع فصل 2021 در ماه مارس دارد ، دو طرف می توانند زمستان امسال به مصاف جدیدی بروند.

فوز گفت: “فقط زمان کافی برای بهبودی پسران نیست.”

برای شروع فصل نیاز به اردوهای آماده سازی در کمتر از شش هفته خواهد بود ، اگرچه چهار تیم از جمله LAFC هنوز در لیگ قهرمانان CONCACAF بازی می کنند. بازی نهایی این مسابقات تا 22 دسامبر برگزار نمی شود.

فوز گفت: “بهبود جسمی قابل توجهی باید اتفاق بیفتد.” “من فکر می کنم با سطح بی سابقه ای از بهبود عاطفی و ذهنی روبرو هستیم که این اتفاق نیز باید بیفتد.”

و علی رغم همه دردها – از نظر جسمی ، مالی ، عاطفی و غیره – که در پایان فصل خارج از فصل به وجود آمد ، این واقعیت که MLS وارد لیگ شده است ، جای جشن دارد.

بعد از یک وقفه چهار ماهه ، لیگ با مسابقات MLS Is Back در اورلاندو ، فلوریدا ، جان گرفت و مسابقات سخت آغاز شد و تعدادی از عفونت ها ناشویل و دالاس را مجبور به خروج از مسابقه کرد. اما بقیه لیگ پیش رفت و در 35 روز 51 بازی را در حباب قرنطینه انجام داد.

این واقعیت که NBA ، NWSL و WNBA بالون های خود را بهتر ساخته اند ، در واقع عملکرد MLS را کاهش نمی دهد.

با این حال ، COVID-19 تنها چیزی نبود که در سال 2020 کشور را به لرزه درآورد. جنبش Black Lives Matter آن را مجبور به گزارش با نژادپرستی سیستمی کرد ، در حالی که انتخابات مورد اختلاف ، که با ادعای تقلب در رای دهندگان مشخص شده بود ، کشور را از هم جدا کرد.

بنابراین ، MLS رهبری Black Players for Change را دنبال کرد ، گروهی متشکل از 170 بازیکن ، مربی و کارمند ، و در اعتراض به بی عدالتی اجتماعی تیم ها را مجبور به زانو زدن کردند. وی همچنین از فعالیت های مربوط به انتخابات ، از جمله رانندگی رای دهندگان و استفاده از استادیوم های رای گیری ، حمایت کرد.

و هنگامی که فوتبال ایالات متحده در آغاز همه گیری آکادمی توسعه خود را متلاشی کرد ، MLS با برنامه خود ، بیش از 11000 بازیکن و 113 آکادمی یا باشگاه های نخبه را با برنامه خود خلا را پر کرد.

مقابله با نژادپرستی ، ترویج دموکراسی و کمک به نجات فوتبال جوانان تحت هر شرایطی یک موفقیت قابل ستایش است. انجام آن در دوران شیردهی در یک لیگ از طریق یک بیماری همه گیر جهانی که یک میلیارد دلار سوراخ در کف آن ایجاد کرده است ، حتی چشمگیرتر است.

سال آینده ممکن است قربانیان بیشتری داشته باشد. حتی اگر واکسنی در جاده وجود داشته باشد ، عفونت و مرگ و میر ناشی از آن به زودی متوقف نمی شود و ممکن است هواداران مجاز به پر کردن مجدد استادیوم ها تا پایان تابستان نباشند و این امر باعث فشار دوباره زندگی اقتصادی لیگ خواهد شد. نبرد دیگری با اتحادیه در پیش است که می تواند کبودی بیشتری داشته باشد.

با این حال گاربر ، طبق عادت خود ، همچنان خوش بین است

وی با بیان اینکه “من بسیار امیدوارم که سال 2021 سال بسیار بهتری باشد” ، افزود: “فکر نمی کنم هیچ مشاغلی بتواند تاثیری که ما برای دو سال متوالی داشته ایم را حفظ کند.”[ad_2]

منبع: paper-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme