تشخیص سندرم ضربه مغزی هایلی هادسون

[ad_1]

هیلی هادسون ، ستاره والیبال استنفورد در سال 2017 با تشخیص سندرم ضربه مغزی به دلیل آنچه خانواده اش ادعا می كنند جراحات مغزی است كه در اواخر سال اول تحصیل در سال 2015 به سر او با والیبال وارد شده است. هادسون در سال 2018 علیه استنفورد و نمایشگاه ملی دو و میدانی دانشگاهی پرونده قضایی داد. مدرسه و NCAA ادعا می کنند که به دلیل عدم ارائه مراقبت پزشکی کافی برای این آسیب ها.

سندرم پس از ضربه مغزی: چیست؟

  • ضربه مغزی آسیب های مغزی است که معمولاً پس از ضربه به سر یا هنگام لرزیدن و حرکت شدید سر یا بدن رخ می دهد. علائم معمولاً در هفت تا 10 روز اول آسیب اولیه ظاهر می شود و ممکن است شامل سردرد ، سرگیجه ، تغییر خلق و خو و رفتار و مشکلات تمرکز و حافظه باشد.
  • با استراحت و بازگشت تدریجی به فعالیت که تا زمانی که تمام علائم برطرف نشود ، به بازی بازگردد ، اکثر ورزشکارانی که از ضربه مغزی رنج می برند ، عوارض جانبی طولانی مدت را تجربه نمی کنند.
  • با این حال ، در برخی موارد ، افراد دچار سندرم پس از ضربه مغزی (PCS) می شوند ، اختلالی که در آن علائم مدت ها پس از آسیب اولیه مغزی ادامه دارد – اغلب در پاسخ به فعالیت بدنی یا شناختی ، که می تواند منجر به کناره گیری از زندگی اجتماعی و ورزشی شود.

* سابقه ضربه مغزی ، اختلالات خلقی و شناختی و سردردهای میگرنی وجود دارد.

* از یک ضربه شدید یا ضربه دوم در بهبودی از اصلی متحمل شده است.

* علائم اولیه بینایی بلافاصله پس از آسیب دیدگی اولیه.

  • درمان و مدیریت PCS شامل هدف قرار دادن علائم فردی با روش های درمانی خاص برای کاهش شدت یا از بین بردن علت آنها است. هیچ درمانی در همه موارد مثر نیست.
  • PCS همان انسفالوپاتی آسیب زای مزمن (CTE) نیست. مورد دوم یک بیماری تخریب عصبی است که همراه با صدمات مکرر سر است – از جمله آسیب های غیرقابل کنترل سر که علائم واضحی ایجاد نمی کنند – که از زمان مرگ در مغز چندین ورزشکار رده بالا دیده شده است.

منابع: کلینیک مایو ، مراکز کنترل بیماری ، مجله پزشکی ورزشی انگلیس ، بنیاد ضربه مغزی میراث فرهنگی.[ad_2]

منبع: paper-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme