جانی ویلکس کیست؟ او مردی است که از کلیپرز ، جری وست شکایت می کنددر تیم بسکتبال پسران Dorsey High دو بازیکن حضور داشتند که در سال 1980 جوایز لیگ تمام جنوب را کسب کردند.

جانی ویلکس و دنیس رابرتسون.

چهل سال بعد ، رابرتسون در NBA چهره قابل شناسایی شد زیرا کلیپرز با بازی “عمو دنیس” معمایی کاوهی لئونارد ، مردی که معتقد بود بیشترین تأثیر را در دو دوره قهرمان NBA و MVP در فینال ها دارد.

قبل از این هفته ، ویلکس یک فرد ناشناخته مجازی بود ، اهل لس آنجلس بود که در کالج ای در کلرادو زندگی بی نظیری داشت و Cal State Fullerton ، یک حرفه حرفه ای بین المللی در ژاپن بود که کار حرفه ای پس از بازی او شامل کار در داخل و خارج از ورزش بود.

ویلکس سپس روز دوشنبه علیه کلیپرز و جری وست ، مشاور تیم شکایت کرد و ادعا کرد که دو سال قبل به او قول پرداخت بدهی پرداخت نشده برای کمک به تیم در جذب لئونارد را داده است.

اکنون ادعاهای ویلکس توسط NBA در حال بررسی است ، در حالی که رابطه وی با رابرتسون و لئونارد ناگهان بر سر زبان ها افتاده است.

در این دادخواست ادعا شده است که ویلکس 58 ساله “بهترین دوست” رابرتسون است و وی از این لینک برای کمک به تعقیب لئونارد توسط کلیپرز در تابستان 2019 با ارائه اطلاعات به تیم در تلاش برای ترغیب وی استفاده کرد. رابرتسون که بازیکن آزاد وقت باید با کلیپرز امضا کند. لنارد این هفته ادعای خبرنگاران را تکذیب کرد و گفت: “هیچ کس من را به فکر رفتن به جایی نبرد.”

حتما بخوانید:
تام بردی بیمارترین بازنده تمام دوران است؟

در مقابل ، این دادخواست گفت ، وست قول داد 2.5 میلیون دلار به ویلكس بپردازد. در این دادخواست همچنین ادعا شده است که تیم بعداً وعده مشوق های دیگری از جمله قبض هزینه سفر و خانه ای برای رابرتسون داده است. کلیپرز بیانیه ای صادر کرد و گفت این پرونده “پر از عدم دقت است و ادعاها بی اساس است” ، در حالی که وست هرگونه “رفتار نادرست” در مورد امضای لئونارد را انکار کرد.

دقیقاً مشخص نیست كه ویلكس در آن زمان چقدر به رابرتسون و لئونارد نزدیك بوده و یا چقدر تأثیر واقعی او در روند تصمیم گیری لئونارد داشته است.

ویلکس ، برادر کوچکتر جیمز ویلکز ، بازیکن سابق UCLA و NBA ، قبل از فارغ التحصیلی هر دو در سال 1980 با رابرتسون در Dorsey هم تیمی بود. با این حال ، آنها مسیرهای مختلف شغلی را دنبال کردند.

در حالی که رابرتسون وارد امور بانکی می شد ، ویلکس به بازی در کالج ادامه داد و اولین سال خود را در کلرادو گذراند و قبل از پایان کار کالج در کال ایالت فولرتون او برای سه فصل به طور میانگین حدود سه امتیاز در هر بازی داشت.

طبق صفحه LinkedIn ویلکس ، وی سپس بین 14 سال و 1984 به مدت 14 سال در ژاپن به صورت حرفه ای بازی کرد. پس از حرفه بازیگری ، در رزومه وی آمده است که وی در یک آژانس بین المللی مدیریت ورزشی به عنوان “مربی مربی” کار می کرده است. “از سال 1998 تا 2003 ، برای یک شرکت خدمات فرودگاه به عنوان” مدیر رمپ “در LAX از 2003 تا 2006 و به عنوان مربی بسکتبال دبیرستان در View Park Prep بین سال های 2006 و 2008.

حتما بخوانید:
جاستین هربرت Chargers را برای بردن وقت اضافه نسبت به Raiders هدایت می کند

ویلکس حرفه فعلی خود را به عنوان رئیس سازمانی به نام آکادمی Inthepaint نام می برد. طبق صفحه فیس بوک آکادمی ، این یک سازمان غیرانتفاعی است که با جوانان و ورزشکاران وابسته به دانشگاه از داخل شهر کار می کند.

اینستاگرام ویلکز دارای چندین پست است که ظاهر او را در مدار لئونارد ایجاد می کند ، از جمله عکس های گرفته شده در اردوگاه مهارت های All Star Star 2017 در دره مورنو ، و همچنین یک فیلم دست اول از لئونارد ، مانی پاکیائو در رختکن MGM در گرند گاردن آرنا در شب یکی از مبارزات بوکسور در ژوئیه 2019 ملاقات کرد.

اینستاگرام ویلکس همچنین شامل عکسهایی از وی است که در حال ژست گرفتن با مامور بوکس سام واتسون است. طبق این پرونده ، ویلکس به شخصی به نام سام واتسون گفت که کلیپرز “باید پل جورج را امضا کنند تا کاوهی لئونارد را امضا کند” و سام واتسون این اطلاعات را به [West]. “

کلیپرز سرانجام علاوه بر عقد قرارداد سه ساله 103 میلیون دلاری لئونارد با یک بازیکن برای فصل گذشته در 22-222021 ، در معامله با اوکلاهما سیتی تندر جورج را به دست آورد.
منبع: paper-news.ir