رهبران المپیک آمریکا می گویند که ورزشکاران به دلیل اعتراض مجازات نخواهند شد

[ad_1]

در اقدامی که نشان دهنده تغییر نگرش در بیشتر دنیای ورزش است ، رهبران المپیک ایالات متحده دیگر ورزشکاران آمریکایی را که در اعتراض به اعتراض در جایگاه مدال مشت خود را بالا می آورند ، مجازات نمی کنند.

این سیاست جدید به دنبال تغییرات مشابهی است که توسط لیگ های حرفه ای مانند NBA و NFL در پی اعتراضات ملی بهار گذشته در مورد مرگ جورج فلوید اعمال شده است.

سوزان لاینز ، رئیس کمیته های المپیک و پارالمپیک ایالات متحده گفت: “ما معتقدیم که ورزشکاران آمریکایی ، مطابق با بسیاری از ورزش ها و لیگ های دیگر در ایالات متحده ، می توانند یک نیروی پیشرو در خیر جهانی باشند.”

اما با نزدیک شدن به بازی های تابستانی توکیو ، اعلامیه روز پنجشنبه می تواند منجر به اصطکاک با یک سازمان برجسته ، کمیته بین المللی المپیک شود. در قانون 50 دیرین I IOC آمده است: “هیچگونه تظاهرات یا تبلیغات سیاسی ، مذهبی یا نژادی در اماکن ، مکانها یا سایر مناطق المپیک مجاز نیست.”

در اوایل سال جاری ، IOC یک ضمیمه سه صفحه ای به این قانون صادر کرد که در آن زانو زدن یا بی توجهی به پروتکل سختگیرانه هنگام مراسم اهدای جوایز را ممنوع می کند. علائم ، روبان و حرکات دست نیز ممنوع است.

عدم تمایل IOC به تغییر برای مارک دیرسون ، استاد تاریخ المپیک پنسیلوانیا تعجب آور نیست.

وی گفت: “آنها همچنین آخرین اظهارات مربوط به آماتوریسم بودند.”

نشانه هایی وجود دارد که موضوع اعتراض باعث ایجاد شکاف در جنبش المپیک می شود.

در اوایل این هفته ، فدراسیون بین المللی آهنگ ها از تامی اسمیت و جان کارلوس ، دوومیدانی های آمریکایی که در بازی های المپیک 1968 مکزیک دستان خود را روی تریبون بالا بردند ، به یک چهره نمادین احترام گذاشتند. توماس باخ ، رئیس IOC ، نازک پاسخ داد. انتقاد پنهان

سباستین کو ، رئیس فدراسیون ، که همچنین عضوی از IOC است ، روز پنجشنبه در گفتگو با گروه کوچکی از خبرنگاران عقب نشینی نکرد.

کو گفت: “ببینید ، من از حق ورزشکاران برای عضویت در جهانی که در آن زندگی می کنند حمایت می کنم و فکر نمی کنم ما به هر دو طرف بتوانیم به آن برسیم.” “حمایت از ورزشكاران اگر آنها تصمیم بگیرند كه به این روش ، در بازیها یا در و روی سكوها ، به شرطی كه این كار را با احترام انجام دهند ، فكر می كنند … من شبهای بی خوابی از این بابت نخواهم داشت.”

USOPC مجبور شد در تابستان 2019 ، هنگامی که شمشیربازی نژاد Race Imboden و پرتابگر چکش ، گوئن بری ، اعتراضات جداگانه ای را بر روی تریبون بازیهای Pan American در پرو برگزار کرد ، پاسخ دهد.

این سازمان هر دو ورزشكار را به شرط آزمایشی قرار داد ، اما پس از پاسخ گسترده ، شورای عدالت نژادی و اجتماعی را راه اندازی كرد كه روز پنجشنبه توصیه ای را برای اعتراضات و تظاهرات صادر كرد.

اعضای شورا ضمن ابراز مخالفت با “تظاهرات تفرقه افکنانه” – هر چیزی که شامل سخنان نفرت انگیز ، تبلیغات نژادپرستانه یا اظهارات سیاسی باشد – خواستار “پایان ممنوعیت تظاهرات مسالمت آمیز” شدند.

موسومی رابینسون ، دارنده مدال طلای سال 2004 در ماده 1600 متر پرتاب که ریاست این گروه را بر عهده داشت ، گفت: “این شورا معتقد است که تنوع ورزشکاران تیم ایالات متحده نقطه قوت ما است و این توصیه می تواند کاتالیزور تغییر باشد.”

پذیرش فزاینده اعتراضات می تواند IOC را در شرایط لازم قرار دهد. دیرسون شبح ورزشکاران کشورهای رقیب – مثلاً ایران و اسرائیل – را که بر روی سکو علیه یکدیگر اعتراض می کنند ، بالا می برد.

با این حال ، شورای USOPC گفت که توصیه آن ، که در روز جهانی حقوق بشر منتشر شده ، صداهای حاشیه ای را به ویژه در میان ورزشکاران سیاه پوست تشویق می کند. دکتر یانیک کلوچ ، استادیار دانشگاه رووان در نیوجرسی و مشاور شورا گفت: “اعتراضات و تظاهرات مسالمت آمیز از حقوق اساسی بشر است و می تواند به عنوان یک قطب نما اخلاقی برای ارتقا dignity کرامت انسانی از طریق ورزش جهانی باشد.”[ad_2]

منبع: paper-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes