[ad_1]

پیست های اصیل اصیل در جنوب کالیفرنیا پس از بیش از سه ماه ، هنگامی که مادیان 2 ساله بی رقیبی برای بقیه زندگی خود در طی یک تمرین صبحگاهی در سانتا آنیتا در روز چهارشنبه زخمی شد ، اولین مرگ خود را در مسابقه یا تمرین داشت.

پنه لوپه رز وقتی که استخوان بازو را در سمت راست خود شکست ، استخوانی که هنگام شلیک به شانه به آرنج می پیوندد ، مسابقه نداد و مسیر اصلی را با قایق انداخت. عکس های رادیوگرافی نشان می دهد که آسیب دیدگی جبران ناپذیر بوده و به او اتان داده شده است. طبق معمول ، کالبد شکافی توسط هیئت اسب دوانی کالیفرنیا انجام و بررسی می شود.

این دومین درگذشت امسال مربی ادی ترومن بود. دوشیزه رومانی ، یک بچه گربه 3 ساله ، در 12 فوریه نیز در اثر شکستگی استخوان بازو درگذشت.

در سانتا آنیتا ، این پانزدهمین مرگ در این سال تقویمی و شانزدهمین بار بود که اگر به ابتدای سال مسابقه در 26 دسامبر 2019 برگردید. سال گذشته ، این پیست تا 22 فوریه به 16 کشته رسید. ترکیبی از پروتکل های ایمنی افزایش یافته و مسابقات کمتر به دلیل خاموش شدن ناشی از ویروس کرونا ، و بعداً در همان سال آتش سوزی های مجاور می توانند از عوامل کاهش بیش از نیمی از مرگ و میرها باشند.

سال گذشته این پیست تقریباً یک ماه در بهار به دلیل کشته شدن زیاد اسب تعطیل بود. سانتا آنیتا در سال مسابقه 2018-2019 37 کشته و تمرین داشت.

پنه لوپه رز ، پرورش یافته در کالیفرنیا ، به عنوان یک سال از فروش سالانه Keeneland در سال 2019 ، به قیمت 32000 دلار خریداری شد. این اسب ضبط آموزش نداشت.

اگرچه آخرین روز مسابقه سانتا آنیتا 25 اکتبر بود ، اما مسیر برای آموزش باز بود. برخی از مربیان به جای اینکه اصطبل های خود را برای جلسه کوتاه پاییزی به دل مار منتقل کنند ، اسب های خود را در سانتا آنیتا نگه می دارند و به راحتی کشتی را در روز مسابقه می فرستند. همین امر در مورد لس آلامیتوس نزدیک است. از 26 اکتبر ، سانتا آنیتا 4،652 جلسه آموزشی و ده ها هزار گالوپ ورزشی را ثبت کرده است. بیشتر اسب ها حداقل پنج روز در هفته یا بیشتر ورزش می کنند.

جلسه شش ماهه زمستان / بهار سانتا آنیتا در 26 دسامبر آغاز می شود.[ad_2]

منبع: paper-news.ir

ایندکسر