سران نیروی انتظامی باید حرمت امامزاده را رعایت کنند و از فیلترشکن استفاده نکنند.


استفاده مدیران از فیلترها

اقتصاد 24- زهرا زهرونددر ماه‌های اخیر، در حالی که کشور در فضای تیراندازی به سر می‌برد که باعث فیلتر شدن برخی از شبکه‌های اجتماعی شده است، هزاران کسب‌وکار به دلیل قطعی اینترنت در کشور تعطیل شده یا با مشکل مواجه شده‌اند.

از سوی دیگر، مشکلات اقتصادی نیز منجر به تعطیلی بسیاری از مشاغل دیگر شد و بر تولید داخلی و سرمایه گذاری خارجی تأثیر گذاشت. پیش از آن بحران کسب و کار و اشتغال زایی در کشور وجود داشت و مسئولان فقط وعده و وعید اشتغال را می دادند و با این وضعیت روند اقتصادی کشور دچار تشنجات بسیاری شد و بر کسب و کار تاثیر منفی گذاشت.

جعفر قدری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در این خصوص به اختاز24 گفت: در صورت رفع محدودیت ها و تسهیل تجارت، نه تنها خروج وجوه از کشور، بلکه سرمایه های خارج از کشور نیز متوقف می شود. همچنین نفوذ می کند و فعالان اقتصادی قدرت و پتانسیل خود را به میدان می آورند.

وی افزود: علاوه بر استفاده صحیح از منابع بخش دولتی، می تواند در حوزه اقتصادی نیز موثر باشد و طبیعتاً اگر در جهت رونق کسب و کار و استفاده از منابع بخش خصوصی گام برداشته شود، بخشی از کسری سرمایه خواهد بود. جبران می شود و کسب و کار شکوفا می شود. نکته دیگر حمایت از شرکت های علم بر و فناوری است که بتوانند نیازهای ما را برآورده کنند و زمینه رقابتی شدن این بخش را فراهم کنند.

لزوم توسعه روابط اقتصادی با چین و روسیه

نماینده شیراز تصریح کرد: بحث دیگر در خصوص بهبود مسائل اقتصادی و رونق کسب و کار توجه بیشتر به ارتباطات بین المللی است. در این زمینه می توان از فرصت های چینی ها، روس ها، کشورهای همسایه و حتی اروپایی که مایل به تعامل و همکاری با ما هستند استفاده کرد و در نتیجه محدودیت ها و فشارها را بر کشور کاهش داد.

کادری تصریح کرد: در کشورهای آمریکای لاتین و آفریقا ظرفیت های بسیار خوبی وجود دارد که نیازی به صادرات فناوری به ما ندارند و اگر بازار خوبی برای مصرف کالاهای ما شوند، بسیاری از مشکلات کشور حل می شود. بنابراین اگر اقدامات مناسبی برای کاهش هزینه ها انجام دهیم و از منابع به درستی استفاده شود و هدر نرود، کار اقتصادی جدی خیلی راحت انجام می شود.

وی گفت: همچنین می توانیم با توان و پتانسیل پیمانکاران، فعالان و پتانسیل شرکت های داخلی کمک بگیریم. اکنون در شرایطی هستیم که منابع صرف کالاهایی می شود که در داخل کشور تولید می شود اما از خارج وارد می شود، من در مورد بستن مرزهای کشور به روی واردات صحبت نمی کنم، اما اگر از تولیدات داخلی و فرهنگ مصرف در داخل کشور حمایت شود، این امر در حال انجام است. می تواند باعث رونق اقتصاد و کسب و کار شود.

حتما بخوانید:
راهنمای آنجلینا جولی برای لباس بچگانه

عضو مجمع نمایندگان استان فارس افزود: برخی تولیدات از نظر حجم تولید کم بوده و توجیه اقتصادی ندارد. به عنوان مثال برخی از واحدهای تولیدی مستقر در کشور مانند برخی واحدهای کوچک گوشت سفید موجود نیستند و نمی توانند رقابت کنند و هزینه های آنها بسیار بالاست، بنابراین باید صرفه جویی در مقیاس را در نظر گرفت.

کادری یادآور شد: اگر به حرکت در قالب یک چارچوب اقتصادی توجه کنیم بسیاری از مشکلات داخلی حل می شود. ما می خواهیم مسائل اساسی اقتصادی را نادیده بگیریم و مشکلات اقتصادی نداشته باشیم که این درست نیست. در واقع این طور نیست که کشورهای دیگر مشکلات اقتصادی کمتری داشته باشند یا فرصت ها و توانایی های بیشتری داشته باشند، بلکه به راحتی مسیر حرکت خود را تنظیم کردند و پس از آن به کار و فعالیت خود سرعت بخشیدند.

یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه گفتگو با اختاز24 گفت: برای مثال در بحث امنیت غذایی کافی است به قدرت دریای شمال و جنوب در ماهی توجه شود. تولید و میگو و همچنین امکان استفاده صحیح از مخازن آب داخلی مشکل می تواند بسیاری از معادلات کشور را حل کند. کشاورزی هم همینطور. اگر کشاورزی به درستی انجام شود و به سمت کشاورزی علمی سوق پیدا کند، بسیاری از نیازهای ما در این بخش از بین می رود و وابسته نمی شویم.


بیشتر بخوانید: فروشندگان ضد فیلتر و VPN مجازات می شوند


وی افزود: اکنون از توان علمی متخصصان در کشور به اندازه کافی استفاده نمی شود. موارد ذکر شده می تواند در مسائل اقتصادی و اشتغال زایی تعیین کننده باشد، هرچند خانواده ها و افراد نیز باید مورد حمایت قرار گیرند، اما نه به گونه ای که کارایی کار را تحت تاثیر قرار دهد و مصرف گرایی را در کشور افزایش دهد. بنابراین با رعایت این نکات اساسی بسیاری از مشکلات حل می شود و اینطور نیست که نتوانیم بر چالش ها فائق آییم.

تغییر مسئولان – حل مشکلات؟

قادری در پاسخ به این سوال که آیا تغییر مدیران دولتی می تواند راه حلی باشد، گفت: ممکن است مسئولی به درستی جا نیفتاده باشد و تغییر کند و اینطور نیست که مردم کنار گذاشته شده باشند. ممکن است فردی در جایی که قرار می گیرد نتواند عنصر و نیروی مؤثری باشد و جسارت لازم یا دانش و اطلاعات کافی را نداشته باشد.

جعفر قدری نماینده شیراز در مجلس

نماینده شیراز تصریح کرد: ما همیشه به دنبال افراط و تفریط هستیم. گاهی از نیروها تا سر حد مرگ استفاده می شود و گاهی از نیروهای جوان در صفر کیلومتر استفاده می شود که کوچکترین تجربه ای ندارند و مسئولیت های سنگینی بر عهده آنها گذاشته می شود که هیچ کدام درست نیست. این زیاده‌روی‌ها در کشور مشکل ایجاد کرده است و باید تلاش شود که همه در جای خود و جای خود باشند و این جابه‌جایی‌ها و سرکار گذاشتن مردم می‌تواند موثر باشد و اقتصاد را به حرکت درآورد.

حتما بخوانید:
بررسی اسباب بازی

وظیفه فیلترینگ برای شرکت ها

شات در پاسخ به سوال دیگر اختاز24 مبنی بر اینکه فیلتر شدن برخی پلتفرم ها و از دست دادن هزاران کسب و کار چه تاثیری بر وضعیت اقتصادی کنونی داشته است؟ وی گفت: به دلیل امنیت ملی در برخی از سکوها فیلتر داشتیم و راه دیگری وجود ندارد و بدانید که آمریکا نیز استفاده از برخی سکوها را ممنوع کرده است. اما نیازی نیست که همه پلتفرم ها داخلی باشند. ما باید اجازه دهیم تریبون هایی در کشور فعالیت کنند که می خواهند در داخل ایران نمایندگی داشته باشند و مسئولیت و عواقب حمایت از گروه های تروریستی را بپذیرند و در صورت آسیب رساندن به امنیت ملی ما پاسخگو باشند. کشورهای اروپایی و آمریکایی هم همین مشکل را دارند و ما چیزی جز این نمی گوییم و نمی خواهیم فضای پلت فرم را درونی کنیم.

وی تصریح کرد: باید تمام تلاش خود را برای حمایت از بسترهای داخلی برای ورود به بازارهای بین المللی انجام دهیم تا وضعیت آنها کم و بیش بهتر شود و قطعا در صورت حمایت بیشتر می توانند بهتر کار کنند.

چرا مدیران باید از فیلترشکن استفاده کنند؟!

کادر در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اگر برخی از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام فیلتر شوند و افراد با فیلتر وارد آن شبکه ها شوند، سران قدرت در آن فضا صفحات دارند و باعث دوگانگی می شود، راه حل چیست؟ وی گفت: معتقدم حرمت امامزاده متعلق به متولی آن است، یعنی خود دولتمردان باید حرمت استفاده از آن را رعایت کنند و اگر قرار است از فیلترشکن استفاده کنند چگونه انتظار دارند دیگران این را حفظ کنند. تقدس

یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: با یک بام و دو هوا نمی توان کاری کرد و دولت باید مراقب باشد و از خام فروشی صحبت نکند و جلوی خام خواری را نگیرد. ما نمی توانیم مشکل را به مردم بگوییم اما خودمان با آن مقابله کنیم و این مشکل در باورهای مردم نمی گنجد، بنابراین باید کاری کنیم که مردم به جای اینکه بخواهیم با کلمات کنترل کنیم، عاشق اعمال و رفتارمان شوند.

دیدگاهتان را بنویسید