پایان مبادله امروز 28 ژانویه 1401 است


پایان مبادله امروز 28 ژانویه 1401 است

اقتصاد 24 بر اساس نتایج جریان معاملات امروز تالار شیشه ای، شاخص اصلی با رشد 0.12 درصدی موفق به رشد 2 هزار و 97 واحدی شد و در ارتفاع یک میلیون و 689 هزار و 144 واحدی قرار گرفت.

در سوی دیگر بازار که شاخص کل هم وزن نماینده برابر همه نمادهای معاملاتی فعال در بازار است و عملکرد بهتری نسبت به شاخص اصلی اتاق شیشه ای دارد، جریان معاملات نسبتا خوبی را تکرار کرد و بازدهی بیشتری را برای سهامداران خرد به ارمغان آورد. و شرکت های متوسط

بر اساس نتایج معاملات امروز، شاخص کل هم وزن 0.48 درصد افزایش یافت. این رشد ارتفاع این شاخص را 2 هزار و 539 واحد افزایش داد و آن را در محدوده 526 هزار و 187 واحد قرار داد.

افزایش هزینه عملیات خرده فروشی

ارزش معاملات خرد (سهام + حق تقدم خرید) در این روز تا زمان تنظیم گزارش در محدوده 8 هزار و 439 میلیارد تومان بود، بنابراین ارزش معاملات همچنان در سطح بالایی در بورس اوراق بهادار تهران خواهد بود. .

از سوی دیگر حجم معاملات با ثبت 18 میلیارد و 580 میلیون سهم نشان داد که معاملات با حجم بالا در بازار سرمایه در بین اهالی بازار پیگیری می شود.


بیشتر بخوانید: ربع سکه در بورس 7 میلیون و 500 هزار تومان شد/ادامه عرضه ها تا شنبه


ورود و خروج از پول واقعی

بررسی آمار اموال افراد حقیقی نشان می دهد که سرمایه این افراد وارد بورس شده است. شاخص ورود و خروج سرمایه از ورود 158 میلیارد تومان به بورس در زمان انتشار این گزارش خبر می دهد.

حتما بخوانید:
چگونه اسباب بازی من را به یک فروشنده بهتر تبدیل کرد

نمودار بورس اوراق بهادار تهران امروز با 368 نماد سبز و 253 نماد منفی نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان در بازار بود. ارزش دلاری بازار سرمایه ایران بر اساس نتایج معاملات روز یکشنبه به 281 میلیارد دلار رسید.

نمادهای مؤثر بر معاملات

نمادهای میدکو، شتران، وامید، شپنا، شبندر و کگل بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس امروز داشتند. از سوی دیگر نمادهای شبندر، تاپیکو، اخابر، شتران، فملی و فولاد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

در سوی دیگر بازار، نمادهای وسپهر، وهور، کوثر، فاذر، وملل و بگیلان بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند. از سوی دیگر دی، آریا، بپس، فرابورس، هادیزال، دماوند و ساروج بیشترین تاثیر منفی را بر این شاخص داشتند.

بیشترین سرانه خرید ملک برای برندهای وازر، گوشان، ولانا، دکوتسار، تکنو، شصفه ها و فکمند است. در فهرست بالاترین ارزش‌های صف فروش، نمادهای صف‌های فروش بازار سرمایه و نمادهای دیگری مانند حبانیان، فجوش، کجم و انرژی 1 مجدداً حضور داشتند. صف خرید نمادهای واجر، هکرمن، شتران، ددام و نماد جدید این لیست – کسابات بود.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید