پیش بینی قیمت طلا در هفته آینده/ قیمت سکه یک روزه 500 هزار تومان افزایش یافت.


قیمت طلا امروز

اقتصاددان 24- میناسد حسینی: قیمت طلا در بازار روز دوشنبه 21 دی ماه 1401 در حالی که سکه به طرز شگفت انگیزی گران شد، از ثبات برخوردار بود. در زمان نگارش این خبر قیمت هر گرم طلای 18 عیار به یک میلیون و 852 هزار تومان رسید. سکه امامی با 400 هزار تومان افزایش نسبت به یکشنبه وارد کانال 20 میلیون تومان شد و به 20 میلیون و 400 هزار تومان رسید.

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با 500 هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته به 19 میلیون تومان رسید. نیم سکه باز هم از 12 میلیون تومان گذشت و با 500 هزار تومان افزایش به 12 میلیون و 300 هزار تومان رسید. کوارت سکه متاثر از حباب قیمت با 100 هزار تومان افزایش قیمت، 8 میلیون و 800 هزار تومان شد.

حمله مجموعه داران به بازار سکه

اگرچه قیمت طلا و سکه سیگنالی از قیمت دلار و اونس جهانی دریافت می کند، اما با وجود ثبات نسبی قیمت دلار و اونس جهانی، قیمت سکه منفجر شده است. بنابراین سکه تمام بهار آزادی ۵۰۰ هزار تومان رشد کرد. مشاهدات اقتصادی از بیست و چهارمین بازار طلا و سکه نشان می دهد که انتظارات تورمی و تقاضای سرمایه گذاری تاثیری بر تورم قیمت سکه و طلا نداشته و سکه را وارد فاز صعودی کرده است.

اما سوال اصلی این است که قیمت طلا و سکه در روزهای آینده به ویژه در شب عید 1402 به کدام سمت خواهد رفت؟

آیا عرضه سکه کاهش یافته است؟

رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران در این رابطه به اقتصاد 24 گفت: تقاضا برای طلا ذوب شده و سکه به طرز شگفت انگیزی افزایش یافته است و این در حالی است که تقاضای ثابت و طبیعی برای مصنوعات طلا وجود دارد.

حتما بخوانید:
دوریان تامپسون-رابینسون ، 8 نفر دیگر برای UCLA در برابر اورگان

ابراهیم محمدولی

ابراهیم محمدولی درباره علت افزایش غافلگیرکننده قیمت سکه در روزی که شاهد ثبات قیمت طلا و دلار هستیم، گفت: هم عرضه و هم تقاضا در افزایش قیمت سکه تاثیرگذار بوده است. عرضه سکه کمتر از تقاضا است که باعث افزایش قیمت سکه می شود.

چرا مردم سکه می خرند؟

این کارشناس بازار طلا و سکه درباره دلیل افزایش تقاضا در بازار گفت: در شرایطی که بازار طلا و سکه نوسانات قیمتی را تجربه می کند، از دید ما یکسری خرید یا ادعای کذب و در غیر این صورت وجود دارد. دلیل نمیشه سکه در یک روز 500000 افزایش پیدا کنه تمنی در دو ساعت.

محمدولی با اشاره به ایجاد یکسری معاملات کاذب در بازار طلا و سکه، ادامه داد: برخی از سرمایه گذاران عجولانه عمل می کنند و به محض اینکه ببینند طلا و سکه افت قیمتی کمی داشته اند (مثلا روز یکشنبه که شاهد کاهش قیمت بودیم. برای کسب سود اقدام به خرید سکه و طلای مذاب می کنند و این خریدهای عجولانه و معاملات نادرست باعث افزایش تقاضا و در نهایت افزایش قیمت می شود.

کلکسیونرهای سکه بار دیگر به سود رسیدند

رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران به اقتصاد 24 گفت: کسانی که پول یا سرمایه دارند بازارها را رصد می کنند تا جذاب ترین بازار را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند و همچنین شرایط فعلی بازار و نوسانات قیمت طلا و سکه باعث شد برخی یک ماهی گل آلود بگیرید و سکه را یک سکه برای سرمایه گذاری خوب بیابید.


بیشتر بخوانید: تغییر رئیس بانک مرکزی چه تاثیری بر بازار سکه و طلا داشت؟

حتما بخوانید:
شک خریداران خودرو افزایش یافته است/ آیا افزایش خاصی در قیمت خودرو وجود دارد؟

محمدولی ادامه داد: اگرچه روز شنبه به دلیل کاهش قیمت دلار در بازار غیررسمی، قیمت طلا و سکه کاهش یافت و سکه دو کانالی کاهش یافت، اما امروز شاهد بازگشت ارزش سکه به چرخه رو به بالا

آیا آرامش به بازار طلا و سکه بازمی گردد؟

این کارشناس بازار طلا و سکه کلید برگشت قیمت ها در بازار طلا و سکه را در دست بانک مرکزی دانست و گفت: ارزش دلار نسبت به روز یکشنبه به میزان محدودی افزایش یافت. امیدواریم مسئولان بانک مرکزی بتوانند جلوی نوسانات دلار را بگیرند تا بازارهای مختلف از جمله بازار طلا و سکه به آرامش برسند.

محمدولی در خصوص پیش بینی قیمت شب عید 1402 در بازار طلا و سکه به اقتصاد 24 گفت: از اواسط بهمن مانند هر سال تقاضا برای سکه و طلا افزایش می یابد زیرا جشن ها و مراسمات در ایام عید و … تعطیلات بیشتر از قبل است، و به. به همین دلیل از اواسط بهمن ماه مردم برای برگزاری این جشن ها و سنت ها وارد بازار طلا و سکه شده اند و قطعا تقاضای جدید می تواند بر قیمت ها تاثیر بگذارد. امیدواریم بازار این روزها خوب باشد و تجارت مصنوعات طلا رونق بگیرد اما نوسانی در آن نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید