[ad_1]

بیل 206 قابل توجه بخش كالیفرنیا ، كه جنبش ملی را به سمت ورزشكاران دانشگاهی كه اجازه استفاده از نام ، تصویر و شباهت خود را دارند ، تشویق می كند ، در اصل نوشته شد كه از اول ژانویه 2023 اجرا می شود ، در تلاش برای دادن زمان NCAA برای تغییر قوانین خود در پاسخ.

NCAA در واقع در سال گذشته پاسخ داده است ، زیرا 30 ایالت قانون مشابهی را در مورد “قانون پرداخت مناسب به بازی” تصویب کرده اند ، از جمله فلوریدا ، که قانونی دارد که از 1 ژوئیه 2021 اجرا می شود. NCAA قوانین جدید NIL را پیشنهاد کرده است – جای تعجب نیست که آنها محدودتر از قوانین کالیفرنیا هستند – و انتظار می رود که در ژانویه در همایش سالانه این پیشنهاد رأی دهند.

اگر قانون جدید NCAA تصویب شود ، که به احتمال زیاد به معنی فشار بر روی مشکل است ، از 1 آگوست 2021 اجرا می شود. برنامه تجمعی بخشی از دلیل سنسورهای کالیفرنیایی نانسی اسکینر (D-Berkeley) و استفان بردفورد (D-Gardena) روز دوشنبه اعلام کرد که لایحه جدیدی را معرفی می کند که تاریخ شروع کالیفرنیا را به 1 ژانویه 2022 یا روزی که قانون NCAA اعمال می شود تغییر دهد ، هر کدام از این موارد اول باشد.

اکنون کالیفرنیا فرصتی برای بررسی پیشنهاد NIL NCAA دارد ، بنابراین در لایحه جدید این ایالت برخی موارد اضافی برای خنثی کردن تلاش های هیئت حاکمه کالج برای جلوگیری از فعالیت های مالی ورزشکاران ارائه شده است.

اسکینر در بیانیه ای گفت: “خوب است که NCAA از کالیفرنیا الگو گرفت ، اما تغییرات پیشنهادی در قوانین کوتاه است.” “به نظر نمی رسد NCAA بخواهد استقلال و طیف کاملی از مزایای قانون کالیفرنیا را به دانشجویان ورزشکار بدهد. این لایحه جدید اطمینان خواهد داد که ورزشکاران در کالیفرنیا به طور ناعادلانه و غیر ضروری محدود نشده اند. “

بردفورد گفت: “همانطور که در سال 2019 گفتم ، جلوگیری از دانشجویان برای جبران خسارت مشابه آنها در حالی که خودتان از آن درآمد کسب می کنید ، مانند بردگی نهادینه شده است. … SB 206 موجهای سختی را در سراسر کشور به وجود آورده است و این لایحه جدید همچنان قادر خواهد بود تا هزاران ورزشکار دانشجویی را که میلیاردها دلار درآمد برای NCAA کسب می کنند ، در تلاش برای تعادل بخشیدن به نیازهای آموزشی و مالی خود قادر سازند. “

رهبران NCAA بیشتر سال گذشته را صرف لابی گری در کاپیتول هیل برای راه حل فدرال برای جایگزینی قوانین مختلف ایالات متحده کرده اند. قانون کالیفرنیا سناریوی تقریباً آزاد بازار را برای ورزشکارانی فراهم می کند که برای شرکت در تبلیغات ، خودنویس ها و رسانه های اجتماعی که از جمله راه های دیگر ، برای استفاده از شهرت خود در دانشگاه هستند ، پول می گیرند. به عنوان مثال در کالیفرنیا محدودیتی برای آنچه یک تقویت کننده مدرسه می تواند به یک ورزشکار برای تبلیغات بپردازد وجود ندارد.

نگرانی های NCAA بیشتر حول صحنه استخدام است. دانشگاهها نمی خواهند تقویت کننده یا نمایندگانی که با ورزشکاران احتمالی معامله NIL می کنند تا آنها را برای حضور در یک مدرسه خاص ترغیب کنند.

در پیشنهاد NCAA ، ورزشکاران نمی توانند معاملات مغایر با قرارداد حمایت مالی مدارس را انجام دهند. اگر مدرسه اش به عنوان مثال توسط آدیداس مجهز باشد ، این مانع از امضای یک ورزشکار با نایک می شود. همچنین رقبا مجاز به استفاده از تمبر یا نشان مدرسه در مواد تبلیغاتی خود نخواهند بود.

کلیه معاملات با ورزشکاران به شخص ثالث گزارش خواهد شد که مسئولیت ارزیابی اعتبار و ارزش بازار آنها را بر عهده خواهد داشت.

پیش بینی می شود چندین لایحه در کنگره در پارلمان و سنا برگزار شود و زمان آن فرا رسیده است که قبل از لازم الاجرا شدن قوانین ایالتی ، در مورد تصمیم فدرال رای گیری شود. در ذهن NCAA ، مجموعه ای از قوانین مختلف ایالتی مانند هرج و مرج است. اگر کنگره نتواند به یک راه حل جهانی برسد ، NCAA می تواند از ایالاتی که قوانین NIL را تصویب کرده اند قبل از لازم الاجرا شدن قوانین آن شکایت کند.

در لایحه جدید کالیفرنیا حمایت های جدیدی از ورزشکاران اضافه شده است ، از جمله حق جبران خسارت “اعتبار ورزشی” ، به این معنی که یک ورزشکار می تواند نام مدرسه خود را در توصیه ها مشخص کند. این در پیشنهاد NCAA گنجانده شده است و کالیفرنیا می خواهد آن را به همین ترتیب ادامه دهد.

این لایحه جدید همچنین اجازه می دهد در صورت شکایت از مدرسه به دلیل نقض SB 206 ، حق الوکاله و هزینه دادرسی پرداخت شود.[ad_2]

منبع: paper-news.ir