چرا کارت شروع وین گرتزکی 1.29 میلیون دلار در حراجی به دست آورد

[ad_1]

در کارخانه تولید حباب و کارت های تجاری قدیمی O-Pee-Chee در شهر لندن ، انتاریو در کانادا ، ماه دسامبر برای اکثر کارمندان زمان مورد علاقه سال بود.

برای بیشتر تاریخ این شرکت ، بسته های کارتهای طولانی مدت که برای بازیکنان NHL انتظار می رفت ، تاج خط تولید چند منظوره آن ، تولید شدند.

روند کار تا حد زیادی دستی بود. بعد از طراحی کارت هر بازیکن ، از فیلم ها برای چاپ تصویر بر روی ورق های مستطیلی مقوای بازیافتی به اندازه کافی بزرگ استفاده می شد که هر کدام از آنها 132 نسخه را در خود جای می داد. از آنجا ، ورق ها با دست و از طریق دو دستگاه مختلف برش صنعتی به زیرزمین کارخانه آجر سازی قدیمی O-Pee-Chee خورانده می شدند ، جایی که مجموعه ای از چاقوهای چرخان ، آنها را ابتدا به صورت ردیفی برش داده و سپس به بریدگی های جداگانه تبدیل می کردند.

سپس آنها را با یک چوب آدامس بسته بندی کردند ، در یک کامیون حمل بار حمل کردند و در سراسر قاره به کودکان باز و جمع کننده های سخت فروختند. در سال 1979 ، هنگامی که کارت تازه کار وین گرتسکی تولید شد ، یک جعبه کامل 16 جعبه ای فقط 20 سنت قیمت داشت.
روز پنجشنبه ، یک نسخه از همین کارت جدید گرتزکی به حراج گذاشته شد.

به قیمت 1.29 میلیون دلار فروخته شد.

اگر فکر می کنید این عدد دیوانه به نظر می رسد ، تنها نیستید. وقتی خبر فروش به کن مک آویو ، مدیر سابق کارخانه در O-Pee-Chee ، که 20 سال را در این شرکت از سال 1980 گذرانده بود ، رسید ، فک او تقریباً پایین آمد.

مک آوی روز جمعه در یک تماس تلفنی گفت: “هیچکس فکر نمی کرد این چیزها ارزش یک ثروت را داشته باشد” و تقریبا در کمال ناباوری خندید. “1.2 ، 1.3 میلیون دلار باورنکردنی است. فقط شگفت انگیز است. “

باور نکردنی است ، بله ، اما برای کسانی که در تجارت کارت فعالیت می کنند تعجب آور نیست.

کارت تازه کار One-Pee-Chee 1979 وین یونان.

کارت تازه کار One-Pee-Chee 1979 وین یونان.

(با احترام از مزایده میراث فرهنگی / HA.com)

این کارت اختصاصی برای تازه کار گرتزکی از سال 79 چیزی شبیه اسب شاخدار در صنعت است. از صدها هزار نسخه تولید شده چهار دهه پیش ، این یکی از تنها دو نسخه است که توسط Authenticator Professional Sports ، استاندارد طلای تجارت کارت ، ضرب شده است.

کریس آیوی ، مدیر ورزش در حراجی Heritage ، مستقر در دالاس ، که پیشنهاد خرید و فروش 1 میلیون دلار برای کارت بازرگانی هاکی را می دهد ، گفت: “این قطعه ای است که اغلب حراج نمی شود.” “این مانند ون گوگ یا بنکسی اصلی است.”

درست به جای شب های پرستاره یا نقاشی های دیواری شهر ، این یک عکس مبهم از یک جوان یونانی است که به عصا تکیه داده و این هفته یک پیشنهاد دهنده را انتخاب کرده است.

پیچک توضیح داد که چندین عامل در قیمت سرسام آور نقش داشته است ، فقط ششمین فروش شناخته شده کارت ورزشی به قیمت یک میلیون دلار در حراجی.

ارزش او با خود گرتسکی ، ستاره سابق پادشاهان و ادمونتون اویلرز شروع می شود ، که چهار جام استنلی را در بزرگترین حرفه NHL تمام دوران کسب کرد. تقریباً تمام سوغاتی های منحصر به فرد گرتزکی می تواند مناقصه گران بازار آزاد را به خود جلب کند (به عنوان مثال ، در سال 2015 ، میراث فرهنگی گواهینامه یک بازیکن را به تورنمنت جوانان که گرتسکی به عنوان یک پیرزن 13 ساله با بیش از 30000 دلار امضا کرد ، فروخت). و فراتر از شاید بابی اور ، آیوی مطمئن نیست که بسیاری دیگر از کارت های تجارت هاکی می توانند تقریباً هفت رقم فرمان دهند.

ایوی گفت که حتی یک سری محدود ویژه از کارت های مایکل جوردن 1997 – “یک کارت مقدس” ، که فقط 10 کارت آن ساخته شده است – در حراج میراث این هفته یک میلیون دلار درآمد کسب نکردند.

ایوی گفت: “من فکر می کنم گرتسکی به عنوان یک رکورددار با ارزش ترین کارت هاکی برای مدتی ایمن خواهد بود.”

رونق صنعتی در طی شیوع همه گیر نیز نقش داشت. با کمال تعجب ، تجارت کارت پس از آنکه ویروس کرونا باعث توقف بسیاری از جامعه در بهار امسال شد ، منفجر شد و قیمت های بالای بازار جهشی چشمگیر داشتند.

پیچک گفت که چرا آنها اختلاف نظر دارند. وی معتقد است که این امر تا حدی به عنوان واکنشی به توقف بیشتر ورزش ها در ایالات متحده و کانادا آغاز شد و باعث شد هواداران در مورد عادت های نوستالژیک کودکان مانند تجارت کارت تجدید نظر کنند.

ایوی گفت: “مردم در خانه ماندند و دوباره درگیر سرگرمی های خود شدند.” “بسیاری از افرادی که در دوران کودکی دور هم جمع شده بودند به نمایشگاه می رفتند در حالی که در دهه 80 اجتماعات ورزشی بسیار محبوب بود ، این افراد زمانی به زندگی خود می رسند که بسیاری از آنها موفق و دارای درآمد قابل استفاده هستند و بدنبال آن هستند تنوع “

پشت کارت تازه کار O-Pee-Chee 1979 توسط وین گرتزکی

پشت کارت تازه کار O-Pee-Chee 1979 توسط وین گرتزکی

(با احترام از مزایده میراث فرهنگی / HA.com)

در آخرین لحظه ، پیچک گفت که سوغاتی های ورزشی به طور فزاینده ای به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری دیده می شوند. به عنوان مثال ، مالک قبلی کارت گرتزکی 79 ساله یک سرمایه گذار و تاجر است که آن را در سال 2016 به مبلغی کمتر از 500000 دلار خریداری کرده است. در سال 2011 ، همین کارت چیزی بیش از 94000 دلار فروخته شد.

ایوی که خانه حراج وی بسیار فراتر از قیمت فروش تخمین زده شده خود در طول سال است ، گاهی اوقات تقریباً دو برابر گفت: “مردم شروع به دیدن کالاهای کلاسیک به عنوان یک کلاس دارایی بزرگتر می کنند.” “آنها با خرید دارایی های سخت در برابر تورم محافظت می کنند.”

و بهترین دارایی ها دارایی هایی هستند که دارای ترکیب ابدی ارزشمند شناخت و کمیاب هستند – مورد دوم ، در مورد کارت گرتزکی ، اشتراکات زیادی با روند اصلی تولید دارد.

Ivy تخمین می زند که حتی در صورت کاملاً جدید بودن ، تنها 10 درصد کارت های Gretzky ’79 O-Pee-Chee ’79 واجد شرایط نعناع هستند. بسیاری از آنها با کسری از اینچ در خارج از مرکز چاپ شده اند. لبه های دیگران تار یا بی رنگ شده بود که تشخیص آنها با چشم غیرمسلح دشوار بود اما توسط مجموعه داران متخصص به راحتی قابل تشخیص بود.

مک آویو گفت ، “این همان چیزی بود که آنها” برش O-Pee-Chee “نامیدند ، در نتیجه نقص در ساخت کارت های ناشی از چاقوهای بی صدا ، مقوای بازیافت با کیفیت پایین و خطای اجتناب ناپذیر انسانی.

“از نظر من کیفیت کارتها برای آنچه که با آن کار کردیم بسیار خوب بود [at the time]”اما گفت مک آوی.” اما وقتی صحبت از تولید این کارتها می شود ، کیفیت اولویت شماره یک نبود. “

اما اکنون ، در جهانی که کارتهای تجاری که قبلاً با آب نبات حمل می شدند اکنون به عنوان اوراق بهادار رهن خریداری و فروخته می شوند ، کیفیت تنها اولویت است – تفاوت بین یک تکه مقوای بی فایده و یک میلیون دلار دارایی از طریق یک ناو مسلح به جدیدترین خریدار خود حمل می شود.

ایوی گفت: “این واقعیت که او 40 سال در حالت نعناع زنده ماند ، یک اتفاق نادر است.”[ad_2]

منبع: paper-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme