چه گیاهان داخلی سمی هستند؟


گیاهان سمی خانگی

اقتصاددان 24-نگهداری گیاه مناسب در خانه می تواند کمک بزرگی به سبک زندگی سالم باشد و علاوه بر نرم شدن هوای اتاق، برای ایجاد حس آرامش و نشاط در خانه مناسب است، اما باید مراقب باشیم کدام گیاه است. در خانه نگه می داریم

به گفته پل آلدر؛ باغبانان می گویند چندین گیاه خانگی معمولی مانند نرگس، آلوئه ورا یا پیچک انگلیسی حاوی مواد شیمیایی سمی هستند که در صورت مصرف توسط کودکان یا حیوانات خانگی می توانند باعث سنگ کلیه، تورم گلو و استفراغ در بزرگسالان و کودکان شوند. خسارت جبران ناپذیر

یکی دیگر از خطرناک ترین گیاهان سرپوشیده «نیلوی ملایم» است که گل های منحنی دارد و در رنگ های مختلف وجود دارد. این گیاه حاوی کریستال های اگزالات کلسیم است که توسط بدن انسان قابل تجزیه نیست و می تواند باعث نارسایی کلیه یا کبد به خصوص در کودکان و حیوانات خانگی شود.

یکی دیگر از گیاهان سمی برای حیوانات خانگی “پرنده بهشتی” است – گیاهی زیبا با گل های چند رنگ که شبیه سر پرنده با پر است که حاوی هیدروژن سیانید است (ماده ای بسیار خطرناک برای حیوانات خانگی که باعث استفراغ، خواب آلودگی و حتی مرگ می شود). .

علاوه بر این، نخل ساگو (یک گیاه نیمه گرمسیری با رشد آهسته بومی ژاپن و جنوب چین) حاوی سمی به نام سیکوسین است که اگر توسط حیوانات خانگی خورده شود، می تواند باعث آسیب کبد و مرگ شود.

به گزارش ارث، والدین باید مراقب باشند که فرزندان خود را از گیاه فیلودندرون که اکنون در باغ های سرپوشیده بسیار رایج است، دور نگه دارند. اگرچه این گیاه کشنده نیست، اما خوردن برگ های آن باعث تهوع، تحریک پوست، تورم گلو، استفراغ و اسهال به خصوص در کودکان خردسال می شود.

حتما بخوانید:
کتاب کاربرد مواد شیمیایی در آرایش زنانه اثر فاطمه باستانی خرید کتاب فدک بوک

علاوه بر این، گل نرگس به عنوان یک گل محبوب بهاری حاوی سمومی مانند لیکولین است، ماده ای شیمیایی که در صورت مصرف زیاد می تواند کشنده باشد.

آلوئه ورا همچنین می تواند برای گربه ها و سایر حیوانات کوچک بسیار سمی باشد و در صورت لمس یا خوردن باعث استفراغ شدید و اسهال شود.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید