چگونه دیوان عالی کشور می تواند در مورد غرامت ورزشکاران NCAA رای صادر کند؟یک حرفه ای چه کاری انجام می دهد؟

آیا این توزیع حقوق و دستمزد ساده است یا عوامل دیگری مانند سطح منحصر به فرد تجربه شخص یا مشارکت در یک شرکت یا شرکت وجود دارد؟ منطقی است که یک صنعت چند میلیارد دلاری به دلیل صلاحیت متخصصان ، نه مجموعه ای از “آماتورها” ، صنعتی چند میلیارد دلاری است.

این مسئله اخلاقی و اقتصادی است که زمینه ساز عدم تمایل طولانی مدت NCAA در پرداخت حقوق دانشجویان ورزشکار است.

این هفته ، دیوان عالی کشور تصمیم گرفت در مورد دادگاه قانونی بحث کند.

اوایل امسال ، 9 ام دادگاه تجدیدنظر منطقه ای مقرر کرد که محدودیت های NCAA در مورد مزایا ، قانون ضد انحصاری فدرال را نقض می کند. دهها ایالت ، از جمله کالیفرنیا ، لوایحی را تصویب کرده یا در حال کار هستند که مانع از شهرت ورزشکاران دانشجویی توسط NCAA شود.

NCAA امیدوار است که تصمیم مطلوب دیوان عالی کشور حداقل باعث تغییر لرزه ای در نحوه تجارت آن شود از زمانی که تیم فوتبال یکپارچه جان مک کی از USC به آلاباما آمد نیم قرن پیش و همه را در هم شکست. خرس برایانت جزر و مد بنفش سفید 42-21. سپس بخش دو و میدانی Division 6.5 میلیون دلار برنده شد. در سال 2019 ، نیک صبان ، مربی آلاباما به تنهایی 8.7 میلیون دلار برنده شد. در سال 2018 ، بخش دو و میدانی آلاباما 177.5 میلیون دلار و برنامه فوتبال در مجموع 111.1 میلیون دلار برنده شد.

و بازیکنان؟ آنها آماتور ، غیر حرفه ای هستند ، به آنها حقوق داده نمی شود.

چگونه کسی می تواند به دفاع از این بردگی آشکار و مطیع ادامه دهد؟ و با بحث در مورد آموزش و اتاق ، که مبادله ای است نه مخالف ، مخالفت نکنید. ناگفته نماند از جنجال تنبلی

این دو ورزش ، تحت سلطه بدن های سیاه و قهوه ای – فوتبال و بسکتبال مردان – هر دو مسئولیت مستقیم 58٪ درآمد حاصل از مدارس بخش فوتبال کاسه را مستقیماً بر عهده دارند. فوتبال و بسکتبال در مدارس پاور 5 نه تنها هزینه ساختمان های جدید و حقوق هفت رقمی را در بخش دو و میدانی پرداخت می کند ، بلکه مطالعه اخیر اداره ملی تحقیقات اقتصادی نشان می دهد که آنها همچنین چگونه از ورزش های غیرانتفاعی که غالباً توسط همتایان سفیدپوست ثروتمند حمایت می شوند نیز حمایت می کنند. ورزش هایی مانند تنیس ، خدمه و قایقرانی.

حتما بخوانید:
یک داروهای گیاهی بسازید که هر کسی به آن افتخار کند

در سالی که چندین موسسه در حال ارزیابی مجدد شیوه های برابری خود هستند – از جمله اعلامیه این هفته مبنی بر اینکه MLB لیگ های Negro و کتابهای سوابق خود را به عنوان لیگ های بزرگ طبقه بندی می کند – وقت آن است که NCAA شکاف ثروت نابرابر را برطرف کند. و نادیده گرفته شد

رضایت به رسیدگی به یک پرونده یک مرحله است. آخرین مشکل NCAA که به دیوان عالی رسید در سال 1984 بود ، هفت سال قبل از آنکه کلارنس توماس ، با دوام طولانی تر از دادگستری پشتیبانی شود. درک چگونگی حکم دادگاه کاملاً متفاوت است. بله ، دفاع NCAA از آماتوریسم نفرت انگیز و غیراخلاقی است ، اما آیا این غیرقانونی است یا خلاف قانون اساسی است؟

کریس گیدنر ، گزارشگر سابق دادگاه عالی BuzzFeed و اکنون مدیر استراتژی سازمان غیردولتی عدالت ، گفت: “تغییر سریع دادگاه در دوره ریاست جمهوری ترامپ ، این قضیه را برای این قضات جدید لازم کرده است تا برای اولین بار این موضوع را بررسی کنند.” مبتنی بر همکاری.

گیدنر اختلاف بین دو قاضی منصوب ترامپ ، نیل گورسوه و برت کاوانو ، در مورد تصمیم ضد انحصارطلبی 2019 راجع به اپل را دلیل این امر عنوان کرد که “ممکن است از نظرات آنها در مورد نحوه برخورد کالج ها با دانشجویان ورزشکار بسیار شگفت زده شویم. “

توماس جفرسون یک بار گفت: “اگر قانون ناعادلانه باشد ، فرد نه تنها حق اطاعت نکردن از آن را دارد بلکه شخص نیز موظف به انجام آن است. در حالی که این نقل قول با مالکیت او بر صدها برده در مونتیسلو مغایرت دارد ، اما روح وی همچنان پابرجاست. اگر دیوان عالی کشور به نفع ورزشکاران دانشگاه رأی ندهد ، امیدوارم به این معنی نباشد که آنها جنگ را متوقف می کنند.

حتما بخوانید:
قیمت میلگرد در زنجان

دادگاه عالی یک بار در سال 1896 ، قبل از لغو این تصمیم در دادگستری براون ، علیه جدایی در Plessis v. Ferguson ، جدایی را تأیید کرد. فکر نمی کنم 58 سال دیگر طول بکشد تا سیستم NCAA سرانجام تنظیم شود. من می گویم اگر جنگ پس از تصمیم 1896 متوقف می شد ، در سال 1954 جنگی صورت نمی گرفت.

در کالج وسترن تگزاس هیچ گروه ابتدایی کاملاً سیاه وجود ندارد که آدولف روپ و جداکننده جدایی خود را برای قهرمانی بسکتبال 1966 شکست دهد. هیچ تیم فوتبال یکپارچه USC وجود ندارد که برایان را شرمنده کند و برای همیشه تغییر دهد. کنفرانس و به طور کلی ورزش در سال 1970.

اگر به طور تصادفی دیوان عالی قانون ناعادلانه ای را تأیید کند ، دانشجویان ورزشکار موظف به نافرمانی هستند. جنگیدن.

هنگامی که NCAA در سال 1910 تاسیس شد ، ورزش های کالج یک تجارت درآمدزا نبودند. آماتوریسم را می توان با چهره ای قائم محافظت کرد. در سال 2020 ، NCAA یک کلوسوس تجاری است که با حمایت از مردان سفیدپوست ثروتمند که می خواهند این کارگران بدون مزد در میان یک بیماری همه گیر توپ بازی کنند ، می تواند میلیاردها دلار از دست رفته در پشت جوانان فقیر ، بسیاری از آنها سیاه و قهوه ای را از نو بسازد. که باعث کشته شدن بیش از 300000 آمریکایی شد.

این یک ساختار انرژی نامتعادل است که از برخی از آسیب پذیرترین افراد ما بهره می برد. این بحث حقوقی نیست ، بلکه بحث اخلاقی است. روشی که دیوان عالی کشور را می توان حدس زد ، اما تا آنجا که به قلب و عقل سلیم مربوط می شود ، این حکم سالها پیش صادر شده است.
منبع: paper-news.ir