[ad_1]

آلیس نهر قرار بود بهار گذشته در تیم اردوی آماده سازی باشد و برای فصل NWSL با ستاره های سرخ شیکاگو و بازی های المپیک تابستانی با تیم ملی آماده شود. در عوض ، قهرمان دو بار جام جهانی خود را در پشت بام یک گاراژ در شیکاگو یافت و توپ را به دیوار کوبید.

ناهر گفت: “فقط من ، توپ و دیوار.” “چند ماه اینجا محل من بود.”

از زمان پیوستن به تیم های اول خود در دوران کودکی ، بسیاری از ورزشکاران نخبه زندگی تحت کنترل برنامه ای را تجربه کرده اند: تمرین ، مسافرت ، بازی ، تکرار. شیوع ویروس کرونا ویرانگر همه چیز را تغییر داد ، شهرها ، لیگ ها ، حتی کل ورزش ها را برای ماه ها بست و بازیکنانی مانند ناههر را مجبور به بداهه پردازی کرد و راه های خود را برای تیز ماندن پیدا کرد.

نهر 32 ساله که انتظار می رود روز جمعه با رویارویی تیم ملی بانوان با هلند در بردا ، هلند ، در اولین بازی آمریکایی ها شروع کند ، گفت: “بدیهی است امسال از نظر برنامه و آمادگی متفاوت بوده است.” ابتدای مارس “ما به عنوان ورزشکار به تمرینات خود اعتماد می کنیم. امسال مطمئناً متفاوت بود. بزرگترین چیز فقط آماده ماندن تا حد ممکن بود. “

برای چندین ماه ، این به معنای لگد زدن توپ به دیوار بود. به آرامی.

“من فقط دو توپ داشتم. بنابراین من باید مراقب کارهایی باشم که انجام می دادم. “

سرانجام ، مسابقات NWSL برای مسابقات 23 مسابقه ای قرنطینه ای در اوایل تابستان و یک مسابقه 18 مسابقه ای دیگر با عجله در پاییز گرد هم آمد. اما تیم ملی کامل ، که معمولاً ماهها ، اگر نه سالها قبل ، در مسابقات ترتیب می یابد ، بیش از هشت ماه را بدون مسابقه سپری کرده است ، طولانی ترین وقفه بیش از سه دهه است.

هافبک سام ماویس ، که در شش مسابقه در جام جهانی 2019 فرانسه حضور داشت ، قبل از پیوستن به منچسترسیتی در سوپرلیگ زنان امسال گفت: “بازگشت به تیم بسیار عالی بود.” “آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم. مهم است که ما را دور هم جمع کنیم. “

تا حدی به این دلیل که حداقل یک دوره کوتاه ساختار و رفاقت را به سالی می رساند که تعداد کمی از این دو را داشته باشد.

ناهر که در لیست کوتاه فیفا به عنوان بهترین دروازه بان روز چهارشنبه در جهان انتخاب شد ، تنها آمریکایی بود که در هر رده بندی موفق شد ، گفت: “در این میان فرصتی برای رشد شخصی وجود داشت.” “بزرگترین چیز امسال ، در سال عدم اطمینان ، فقط کنترل چیزی است که می توانید کنترل کنید. و آنچه می توانم كنترل كنم این است كه در فرم بمانم ، از نظر ذهنی تیز بمانم ، تا آنجا كه می توانم آماده باشم. “

خود ماویس از منچسترسیتی در فینال زنان انگلیس در اول نوامبر توپ را جلوی بازیکنان اورتون کنترل می کرد.

خود ماویس از منچسترسیتی در فینال زنان انگلیس در اول نوامبر توپ را جلوی بازیکنان اورتون کنترل می کرد.

(کات آیویل / آسوشیتدپرس)

چه مدت این عدم اطمینان ادامه خواهد داشت … خوب ، نامطمئن. مسابقه روز جمعه نهم و نهایی سال 2020 خواهد بود ، حداقل برای تیم ملی زنان از سال 2009. المپیک توکیو که تابستان گذشته به تعویق افتاد ، قرار است در ماه جولای آغاز شود ، اما با انفجار موارد COVID در سراسر جهان. ، هیچ تضمینی وجود ندارد که این اتفاق بیفتد.

ماویس گفت: “ما امیدواریم که المپیک سال آینده ادامه داشته باشد.”

در همین حال ، سرمربی ولاتکو آندونوسکی که از 10 ماه قبل از تصاحب جیل الیس در 10 بازی شکست نخورده است ، سعی دارد بدون پایین آوردن سطح بازیکنان خود را متمرکز و با انگیزه نگه دارد.

آندونوفسکی که تیمش در 31 مسابقه روند بی سابقه ای را تجربه کرده است ، گفت: “سال سختی برای همه ما با هم بود.” وی افزود: هدف این است كه هر بار كه پا به میدان بگذاریم ، همچنین بخواهیم استانداردها را بالا ببریم و بر اساس آنچه در ابتدای سال ساخته یا شروع به ساخت كرده ایم ، ادامه دهیم.

“این قطعاً به ما کمک خواهد کرد.”

بازی جمعه بازی برگشت آخرین فینال جام جهانی خواهد بود ، اگرچه هر دو تیم چهره های اصلی را از دست می دهند. ایالات متحده بهترین بازیکن سال جهان نخواهد بود ، مگان راپینو که از ماه مارس تمرین نکرده است و کارلی لوید ، بازیکن دو بار جهان در سال که از مصدومیت زانو بهبود می یابد. اما آندونوفسکی امسال الکس مورگان را برای اولین بار در اختیار خواهد داشت.

هلندی ها مهاجم ویویان میدما ، گلزن برتر تیم در تمام ادوار و یکی از 11 نامزد اسباب بازی سال جهان را از دست خواهند داد. او از ناحیه ران آسیب دیده است.

اما هلند در 10 هفته گذشته سه بار بازی می کند – پیروزی در سه بازی مقدماتی یورو با ترکیب 14-0 – در حالی که آمریکایی ها بیکار هستند.

“بدیهی است که هلند یک تیم برتر است. و یک حریف دشوار برای رویارویی. ناهر گفت: “این هیجان انگیز است.” “شما همیشه می خواهید از این نوع تیم ها ، رقابتی ترین مسابقات بازی کنید.”

قطعاً ضربه زدن توپ به دیوار گاراژ است.[ad_2]

منبع: paper-news.ir

ایندکسر